Kalendář akcí

srpen

11 - 24 Tábor

Facebook


Aktuality

KOUMÁKOVY TIPY NA TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU aneb užijte si tramvajenky :-)

Pozn.: Nemáte-li tramvajenku, nezdržujte se dalším čtením. Tramvajenku má dneska skoro každý obyvatel Prahy a přilehlých končin od Berouna po Lysou nad Labem a od Kladna až po Dobříš. Je to velice praktická věc, protože cestování s ní je daleko pohodlnější a levnější, než kdybyste si pokaždé kupovali lístek.
Zdaleka ne všichni, co ji vlastní, ale vědí o tom, že s ní můžete cestovat vlakem. Pochopitelně ne až do Brna, ale jenom v rámci dosahu Pražské integrované dopravy. I tak ovšem můžete teoreticky ujet až 80 kilometrů bez toho, že budete muset něco platit. To ovšem jen tehdy, pokud máte platný kupon pro příslušná tarifní pásma. Pražané, kteří mají kupony jen pro území Prahy, tak možná ostrouhají.
I po Praze se ale dá jet vlakem hodně daleko a do končin, o nichž jen mlhavě tušíte, že existují. Chcete-li poznat naše hlavní město tímto způsobem, tak nezapomeňte, že legitimace platí jen ve 2. třídě osobních a spěšných vlaků a vyhlášených rychlíků (Ty jsou asi dva, takže to pusťte z hlavy. V jízdním řádu jsou označeny číslicí 8 v hlavičce vlaku.). A pak se už jen kochejte novým prostředím a poznávejte rozmanitost Prahy. Šťastnou cestu!

Rady na cesty:
- nejprve si spojení vyhledejte v jízdním řádu nebo, jste-li založení spíše spontánně, na nádraží. Zkuste to na hlavním a na Masarykově nádraží. Výběr je i na nádraží Smíchov.
- vystoupíte-li někde, kde nemáte šanci najít zastávku autobusu nebo tramvaje, nezoufejte. Vratťe se na nádraží, kde jste vystoupili a jeďte zpět. Dříve nebo později určitě něco pojede.
- velkým obloukem se vyhněte nádraží Holešovice. Je určeno výhradně pro dálkovou osobní dopravu a drtivá většina vlaků patří do kategorie rychlík a výše. Jen ve dvou tudy jedoucích vlacích platí tramvajenka a oba jedou kolem půlnoci.