Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Lyžák 3. - 6.2. 2005

Jednoho dne někoho napadlo, že by se mohl uspořádat víkend na lyžích. Byl to výborný nápad. Dali hlavy dohromady, odhlasovali vedoucí a mohlo se jet. Dne 3. února ve 14 hodin jsme se sešli a podívali jsme se oněm odvážným vedoucím do tváře. Jitka, Lucinka a Lukáš. Než jsme se vzpamatovali, už ubíhala krajina všude kolem nás. Někteří jedli, jiní hráli karty, ostatní se snažili spát. Pokud se jako problém nepočítá to, že jsme málem nevystoupili, tak cesta proběhla bez problémů, dokonce jsme dorazili o hodinu dříve. Fara byla již přichystaná. Nejprve pan farář vyvalil oči, ale když zjistil, že Jitku posloucháme na slovo, uklidnil se. Dnes jsme se už jen najedli a honem šli spát, abychom načerpali sílu na zítřejší lyžování.
Ráno, jako každé jiné, bylo mrzuté. Nikomu se nechtělo ze spacáků a když zjistili, že se vlastně chystáme do té kruté zimy, tak se zachruli ještě víc. To jim ovšem nebylo nic platné a tak všichni za chvíli seděli u stolu a ospale na sebe mžourali. Na svahu první dvě jízdy vypadaly následovně: "Pozooor jedu, promiňte pane- a jéje stromek.". Jinak jsme si tam pěkně zadováděli. Jedinou výjimku tvořili běžkaři, kteří se vydali mně neznámo kam.
Ze svahu jsme se vrátili promrzlí. Chvíli jsme hráli Mafiány a pak jsme dostali večeři. Ale ta byla!!! Vařila ji Jitka, byly to těstoviny s nějakou dobrou omáčkou a nezbylo ani trochu. No a pak zase do chrňan.
Další den proběhl skoro stejně. Ráno snídaně, pak na svah, pár těch smrčků a domů. Dnes jsme ale neměli čas na různé blbosti a vylomeniny, protože jsme spěchali na večerní lyžování. Tento den jsme večeřeli buřtguláš. Jinak - denní permanentka stála 300 Kč a večerní lyžování 140 Kč.
Vrátili jsme se (z večerního lyžování) zmrzlí, unavení, ale svítily nám oči a co hlavně-byli jsme spokojení. Usnuli jsme, ani nevíme jak. Ráno mše, uklízení (brrrrr), uklízení (ble) a odjezd vlakem. Takhle vydařený víkend jsem už dlouho nezažil. Celou dobu jsme se smáli a když ne, tak jen proto, že jsme na svahu měli plnou pusu sněhu. Kdyby šlo jen o mě, tak bych tam ještě týden byl.

Řepa

Fotky Ondry Koumáka zde
Fotky Lukáše zde

(pokud si chcete osvěžit vzpomínky na lyžák před rokem, pořádaný na stejném místě, najdete reportáž tady)