Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Hra po Praze 12.11. 2005

Hra po Praze - klasická listopadová záležitost...a jak to vše vypadalo letos? Na sraz v sobotu 12.11. v 10 hodin se všichni dostavili poměrně včas, a tak se mohlo začít. Vedoucím jednotlivých skupinek (Kuba Vokurka, Řepa a já) zavolala tajemná postava, která se představila jako "patron" a řekla jim, kde se spolu setkají. Jména těchto tří osob zněla Opršálek, Nešpor a Slabihoudek a jejich sídlem byl (ve stejném pořadí) Ovocný trh, ulice Nekázanka a Senovážné náměstí. Když oddílky dorazily na stanoviště svých patronů, bylo jim vysvětleno, proč jsou vlastně tady a co je jejich úkolem - vytlačit z centra Prahy mafiány z východu. Všichni se také seznámili s pravidly, dostali mapu území a pasy. Patroni měli docela vysoké nároky - celý den zásobovali své svěřence rozličnými úkoly, které většinou vyžadovaly rychlé a bezpečně přenesení věci z jednoho konce území na druhé... Tak například doprava houslového pouzdra s neznámým obsahem od pašeráka k lichváři, donesení diplomatického kufříku s podivnými náčrty zbraní od překupníka k pašerákovi nebo přenesení podivného dopisu od překupníka k patronovi... Skutečně, podivnými individui pohybujícími se na hraně zákona se to v sobotu v Praze jen hemžilo. Děti mezi nimi pobíhaly, každou hodinu se musely dostavit na schůzku s patronem a ještě musely stíhat takové povinnosti jako zapsání u místního notáře, luštění šifer nebo odpovídání na spoustu dotěrných otázek (aby si milý čtenář udělal obrázek, tak třeba "kdy zemřel ctihodný pan Milec, který je zmíněn na pamětní desce kdesi v Jindřišské ulici?" apod.)
A k tomu ještě ty zpropadené pasové kontroly... To bylo tak: pokud se děti pohybovaly na území jiného oddílku a byly přitom přistiženy, musely vystavit své pasy, odevzdat všechny kufříky a jiné cennosti a ještě 10 minut stát na místě, kde byly zastaveny - to vám pak udělá pořádnou čáru přes časový rozpočet!
Celkem se plnilo 6 úkolů a zodpovídalo přes 50 otázek výše zmiňovaného typu. To všechno bylo potřeba plnit do 16 hodin a tak se také stalo. O hodinu později, tudíž asi v 17 hodin odpoledne, se všichni sešli nad "Husákovým tichem". Zde byl vyhlášen nejlepší oddíl, respektive patron, který si vybral ten nejsilnější oddíl. Tímto vítězem se stal pan Opršálek z Ovocného trhu se svými svěřenci. (Mimochodem, vedoucím této skupinky byla moje maličkost a slečna Anita Řepová:-) ) Pod vedením pana Opršálka se pak všichni společně postavili do šiku a odrazili útok východní mafie, jejíž členové na ně na místě čekali. Hurá! Nápor nezvaných hostů je alespoň protentokrát zastaven a pražští občané mohou být v klidu.

Veronika

Fotografie zde