Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Babí léto v Žíchovci 20. 9. 2008

Tak jako již několikrát, i letos se konalo obvyklé Babí léto v Žíchovci v jižních Čechách. Sraz a odjezd byl naplánován na tři hodiny u EMC, takže ve čtyři hodiny odpolední již první garda – směr DDŽ (Verča, Anita, Melka, Myška, Bětka, Luďa a Honza K.) seděla v teplé kovové čtyřkolce a těšila se na děti, které jí byly rázem blíž.

Samozřejmě, že dobrodružství začalo již tehdy, když si za volant sedla Verča – ovšem pár sjezdů z krajnice je pořád lepší než drátem do oka že?! ;-) Několika lidem se už jen cesta za dětmi líbila natolik, že se rozhodli pro putovné kolečko od benzínky zpět k té samé :-)

Skupina č. 1 do Žíchovce dorazila jako první ze všech. (Jsme holt nejlepší no:-P) A co jsme neviděli! Nově, opravdu krásně natřenou školu. S pusami otevřenými úžasem jsme vešli dovnitř budovy a s radostí jsme se dali do pojídání chlebíčků, které pro nás připravilo žíchovecké obyvatelstvo. Pak začala porada. Vybíralo se „kdo s kým, kde a proč“ a ujasňovala se pravidla, která se dokonce během ujasňování stále měnila. Ovšem vše bylo předem dokonale připravené, ostatně tak jako vždy :-) Poté garda č. 1 připravila všechny potřebné dokumenty a certifikáty, které byly dokonce (!) orazítkované. Celou dobu jsme se mohli kochat galerií obrázků s věnováním Hoffíkovi a někteří z nás mu dokonce i něco přikreslili.

Po chvíli dohadování o tom, jak co tedy bude, jsme zjistili nejstrašnější věc všech dob. Nebyla buchta. Naštěstí máme všichni tuhý kořínek, tak jsme se s tím smířili a nakonec jsme se rozhodli, že přece ty „nebuchtodárce“ půjdeme navštívit dolů, do domova. Bylo přímo osvěžující vidět všechny ty mládežnické obličeje plné radosti, jež se v těch našich samozřejmě odrážela. Po krásném přivítání jsme se odebrali do kuchyňky, kde jsme naverbovali žichováckou mládež do vojska jménem Buchkomando, jehož bossem se stal Vítek. Pro někoho se ovšem stala kuchyňka domem zvednutého žaludku aneb kanyla v nose Hanky ;-)

Poté jsme se rozloučili a šli jsme zpět do školy, kam po chvilce přijeli i ostatní účastníci zájezdu (Lucinka, Máťa, Kuba K., Julie, Terka, Matěj, Petr, Péťa, Honza, Kuba V., Standa, Vítek a Líza). Hrály se karty, pila čistá voda, opět se ujasňovala všechna pravidla a někdy v noci se šlo spát.

Druhý den ráno jsme se odebrali na snídani do jídelny, ovšem některým vybraným jedincům se snídaně dokonce donesla! Ti však přišli o pohled na nechápající výrazy Máti a Kuby, když se jim rozbily skleničky při nalívání horkého kafe. Snídaně byla opravdu skvělá a všem nám dodala energii na den „D“.

Když jsme dojedli, vrátili jsme se do školy a z okna jsme sledovali přijíždějící autobus a auta plné dětí z jiných jihočeských dětských domovů. Pak se Petr coby pravá ruka krále (jméno všichni znáte:-P) vydal na úvodní proslov a hra začala. Hra vlastně spočívala v tom, že děti běhaly jako pominuté nejprve pro suroviny (což bylo dřevo, zlato a proviant), které donášely obchodníkovi (Luďa a Melka), aby si mohly postavit různé budovy (sklad, univerzita, kasárna a kostel) a posunout se o úroveň výš. K velké radosti se dětem hra moc líbila a snažily se o sto šest. V půl třetí se vyhlásil konec hry a přišlo rozdávání odměn a krátká představení všech týmů, což byla také moc povedená záležitost. Poté odjely děti zpět do svých domovů a my jsme zůstali sami s našimi přáteli ze Žíchovce a opékali buřty u ohně. Bohužel, jako vždy přišlo loučení a odjezd domů. Naposledy jsme šli navštívit děti, opsat si kontakty, rozloučit se s nimi a rozdat si dárky na památku.

(Přičemž jsem byl vtipně zvolen „Playboyem Žíchovce“. Tento titul se pozná podle toho, že jeho nositel má plnou náruč plyšáků :-) )

Pak jsme jen sedli do aut a jeli jsme do Prahy, najíst se do Casina (:-P) a domů.

Nyní tedy jen zbývá doufat, že se brzy s DDŽ uvidíme, a poděkovat všem za přípravu letošního Babího léta a samozřejmě i za účast na něm. Bylo to úžasné :-)

Honza Kalina

Fotky zde