Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

1. herní večer 12. 2. 2009

První campamentí herní večer, naplánovaný na dvanáctého února, proběhl nad očekávání úspěšně. Místo k jeho uspořádání poskytla Bětka a lidí dorazilo mnoho, přestože se akce konala až v dalekých Řepích. Účastníci se postupně sešli ve složení Bětka, Ondřej Koumák, Julie, Standa, David a Martin Španělovi, Anita a já. Lákadlem večera byly nové hry, které někteří z nás nedávno dostali. Jako první jsme se rozhodli zahrát si Davidovu hru Clue, která se mezi námi poprvé setkala s úspěchem už před Vánoci. Pokud ji neznáte, jde v ní zhruba o to, vypátrat okolnosti vraždy. Herní plán představuje rozlehlý rodinný dům s mnoha místnostmi a hráči zastupují rozmanitou společnost, která se jednoho dne v této vile sešla. Jenže došlo k vraždě a viníkem je jeden z přítomných. Nikdo však neví, kdo to je (ani sám vrah ne, což je docela vtipná okolnost), v jaké místnosti vraždil a co bylo nástrojem hrůzného činu. Každý má v ruce pouze dílčí protidůkazy a snahou každého hráče je co nejdříve zjistit dostatek informací, aby z nich mohl vydedukovat, jak vražda proběhla. Je to opravdu poutavá hra a i když zavání logikou, rozhodně si ji užili všichni hráči, nejenom Koumák a David.
Po Clue jsme se rozhodli pro něco klasičtějšího a dali jsme si jednu partii Bangu, načež jsem vybalil hru, kterou jsem dostal k Vánocům a od té doby jsem na ni ostatní lákal – Agricolu. Pustili jsme se do studia pravidel a dokonce jsme se pokusili rozjet první hru, ale bohužel se nám to nepodařilo tak úplně dotáhnout do konce a dostatečně pochopit všechny důmyslné detaily. Příště to ale určitě bude lepší, protože základní představu o hře už máme a vypadá to opravdu zajímavě: Chovají se ovečky, prasata a krávy, pěstuje se obilí a řepa, staví se chýše, chlévy a vohrady, prostě vidle se nezastaví. :o)
Nakonec, abychom si ještě trochu odpočinuli od pečlivého pročítání příruček, přišel se svým příspěvkem Koumák. Jeho hra Outrage je poměrně jednoduchá a snadno pochopitelná. Cílem je odcizit z londýnského Toweru anglické korunovační klenoty a během hry se hází kostkou, chodí se po plánu Toweru, získávají se různé pomůcky, plní se pokyny psané na políčkách a na kartách a konečně se utíká s úspěšně uloupeným pokladem.
Celkem tedy je možné označit náš první herní večer za velmi úspěšný a všichni účastníci se usnesli na to, že je třeba co nejdřív akci zopakovat.

Matěj