Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

2. herní večer 28. 3. 2009

Po velmi povedeném předchozím herním večeru jsme se rozhodli, že je potřeba uspořádat ještě jeden, tentokráte s poněkud širší účastí. Kvůli tomu byl také jako místo konání vybrán Matějův byt u Kulaťáku (Sice to není přímo v centru, ale většina lidí to měla docela blízko, takže je to vlastně jedno).

Poté, co jsme já, Martin a Julie přišli jako první (Bětka se nepočítá, je skoro místní) trapně o patnáct minut dřív, jsme se rozhodli dát si partičku osvědčeného Bangu. Ještě v jejím průběhu dorazili Řepa s Evou a připojili se k nám. Poté, co byl Bang dohrán a dorazil Kuba, Řepa vytasil svou novou hru: Shadows over Camelot. V té se plní různé questy (pardon, úkoly), které plnili také rytíři Kulatého stolu. Mezi tyto úkoly patří např. Odrážení invazí, Hledání grálu, Hledání Lancelota, Přetahovaná o Excalibur, Turnaj proti černým rytířům a podobně. Toto jsme samozřejmě vyhráli s naprostým přehledem (asi proto, že nikdo nebyl podlým hnusným zrádcem).

Mezitím dorazili Koumák se Standou, a proto mohlo dojít na zlatý hřeb večera: Agricola. V této hře je potřeba postavit skvělý vidlákov, ve kterém se pěstuje řepa, obilí, dobytek apod. Protože jsme nechtěli pravidla studovat příliš dopodrobna, zahráli jsme si rodinnou verzi (koneckonců, známe se tak dobře, že bychom se mohli za rodinu s úspěchem vydávat). Vyhráli samozřejmě ti nejlepší, ale moje přirozená skromnost mi zabraňuje uvést jména.

Poté již někteří začali odpadat a přišla řada na další hry, jako je kupříkladu nově osvědčené Clue, kde se – pokud to neznáte – vyšetřuje vražda. Podrobnější popis je k dispozici v reportáži z minulého herního večera. Poté odpadli skoro všichni a zůstalo jen tvrdé jádro, které se rozhodlo vypláchnout si mozek Kontaktem. Poté jsme my bratři představili novou hru, která nese jméno Vlaanderen 1302. V této hře jde o to, dovést svůj cech k největšímu vlivu v belgických městech, jako např. Brugge, Gent, Ieper nebo Utrecht.

Po skončení této hry již pomalu začínaly vycházet první sluneční paprsky a bylo rozhodnuto rozpustit setkání s tím, že se určitě někdy ještě sejdeme a zahrajeme si kupříkladu plnou verzi Agricoly.

David