Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Duchovní víkend v Bozkově 3. - 5. 4. 2009

První den se kromě cesty autobusem nestalo nic zvláštního, takže přejdu hned k druhému dni. I přesto, že Koumák sliboval, že se vstává v sedm, holky na nás zaklepaly až někdy kolem půl desáté s tím, že už jsou dole a snídají; našly mě (tj. Vojtu), Marka a Tomáše, jak v tichosti hrajeme poker s kartami na bang, zatímco zbytek pokoje spí.

Poté se šlo na nákup (nevím kdo přesně, ale myslím že to byl Řepa s Koumákem; mimo jiné koupili i láhev, o níž si mysleli, že je v ní šťáva, ale vyklubal se z ní džus).

Ráno bylo poněkud veselé, ale většinou to nebylo nic, co bychom nezvládli, takže jsme konečně mohli vyrazit do tolik očekávaných Bozkovských jeskyní. Trochu jsme se zasmáli, když průvodkyně upozornila na nízké stropy v jeskyních a zraky všech se upřely na Řepu s Koumákem vyčuhující z davu. V jeskyních se nám moc líbilo. Bezejmennou jámu, která má dostat název po tom, kdo do ní spadne nebo skočí, se ale nikomu pojmenovat nepodařilo – dokonce ani Markovi s Tomášem.

Po obědě se šlo na výlet, ve dvojicích se stavěly domky pro skřítky (David s Julií stavěli domek pro srnky). Dorazil se na ně podívat i pan Tičuki, turista z Ťinštistánu (Koumák). Jediný, kdo uměl ťičitánštinu, jsem byl já, takže jsem mu dělal tlumočníka. V soutěži zvítězil domek kžišujini ačoki… pardon, mě a Natálky (i když možná hlavně proto, že výsledky vyhlašoval pan Tičuki a překládal jsem já).

Další den jsme byli v kostele a na věži, šli jsme ještě na krátkou procházku a jeli domů, do Prahy…

Vojta
Fotky zde