Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Dojmy z Komáří louky

Byla jsem požádána, abych napsala pár slov o víkendové akci na Komáří louce s účastníky – kampamenťáky, tentokrát včetně rodičů s dětmi. Žádnou reportáž ode mě neočekávejte, ale mohu zkusit dát na papír své pocity.

Jako správná mamina, jak nás nazvali organizátoři, jsem měla nejprve obavy z toho, jak to s těmi malými dětmi zvládneme, jestli jim nebude zima (víkend předtím sněžilo), co ubytování a tak… Moje obavy se naštěstí nevyplnily.

Především nám přálo počasí. Ne že by nebyla zima, ale taková slunečná. A pak musím všechny pochválit, včetně ochotných hlídaček našich prcků, že se to opravdu povedlo i po organizační stránce. Celé odpoledne se totiž nám k hlídání zpravidla odsouzeným matkám starali „mlaďoši“ o děti a my dospěláci jsme se mohli naplno účastnit hry. Běhali jsme po lese, pokoušeli se plnit všemožné úkoly či vystužkovat naše starší děti. Nesmím zapomenout na večerní tetelení se u ohně a zpívání při kytaře. Myslím, že jsme alespoň zčásti načuchli k podobné atmosféře, kterou zažívají každoročně děti na táboře.

Takže volám, a myslím, že nemluvím jen za sebe, díky a více takových akcí!

Renata B.

P.S. Ještě bych chtěla dodat, že to mělo velký přínos pro naši Majdu, která dodnes vzpomíná na to, jak už byla na táboře, je tedy tábornicí jako starší sourozenci a je na to náležitě pyšná :-)