Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Pololetky na lyžích 28. – 31. 1. 2010

Na Černém Mostě se nás sešlo asi patnáct. Nastoupili jsme do autobusu, který jel do města, jehož jméno už jsem zapomněla :-) Tam jsme přestoupili do dalšího autobusu. Jméno zastávky, kde jsme vystupovali, si také nepamatuji; vím jen, že jsme odtud šli asi 300 metrů k Matějově chalupě.

Když jsme se hlubokým sněhem probrodili do chalupy, čekala nás uvnitř hrozná zima – tu ale vzápětí rozehnala pec. Na peci se také vařilo. Rozdělili jsme se do pokojů, vybalili jsme svá zavazadla a pak jsme hráli společenské hry, dokud jsme nešli spát.

Další den jsme měli budíček dost brzy, ale vstávali jsme o něco později :-) Kvůli vzniklému zpoždění jsme pak na přípravě snídaně museli spolupracovat tak nějak všichni. Poté jsme vyrazili na lyže. Sjezdovka (na kterou nás odvezl jakýsi hodný pán) byla docela vylidněná, asi proto, že byl teprve pátek. Chovali jsme se velice slušně – nepředbíhali jsme u vleku, nesráželi jsme ostatní lyžaře atd.

Po dni stráveném lyžováním jsme se unavení a zničení vrátili do chalupy. Po večeři jsme opět hráli hry. Když se naši mladší přátelé odebrali na kutě, zahráli jsme si složitější verzi městečka Palerma, v níž kromě obvyklých postav figuroval třeba duch Bobo nebo masový vrah.

V sobotu ráno nás vzbudily něžné tóny Metallicy. Den probíhal podobně jako předešlý; jelikož jsme ale tentokrát nebyli tak unavení, rozhodli jsme se, že před večeří ještě postavíme iglú.

Další den jsme balili a uklízeli. Lyže jsme naložili Šafimu do auta a odebrali jsme se na autobus, který nás odvezl domů.

Valentina
Fotky zde, film zde