Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Víkend v Bozkově 26. – 28. 3. 2010

Protože se nám loni v Bozkově velice líbilo, rozhodli jsme se, že se tam letos podíváme znovu. Sešli jsme se proto na Černém Mostě, odkud nám jel autobus do Semil. Nebylo nás tolik, jako minulý rok, ale vystačili jsme si.

Když jsme dorazili do Bozkova, mile nás přivítal otec Krzysztof, místní kněz. Po vybalení batohů jsme se nedočkavě pustili do přípravy večeře – obložených chlebů. Večeře nám moc chutnala, a pak, dosyta najedeni, jsme se odebrali do svých postelí.

Ráno v deset hodin jsme se nasnídali a rovnou poslali Řepu a Martina Koumáka na nákup. Bylo však zavřeno a vrátili se domů s prázdnou. Naštěstí měl pan farář cestu do města a nabídl se, že je tam odveze autem. Zatímco byli pryč, hráli jsme já, Vojta, Ondra Koumák a Verča hru Kurfiřti. Hra spočívala v obsazovaní panství v Evropě čtrnáctého století. Hru jsem vyhrál já. Když se vrátili kluci z nákupu, pustili jsme se do přípravy oběda – tradičního „Campamentího guláše“, který byl samozřejmě výtečný.

S plnými pupky a deštěm za okny se nedalo moc dělat, a proto jsme zase začali hrát Kurfiřty. Hra skončila nerozhodně, protože venku přestalo pršet a my jsme šli ven. Tam jsme se rozdělili do dvou skupin. V první skupině jsem byl já, Martin Koumák a Verča. V druhé Ondra Koumák a Vojta. Každá skupina šla jiným směrem a po cestě nechávala papírky s úkoly a popisem, kde je schovaný další papírek. Úkoly obou skupin byly sice netradiční, ale vtipné. Luštili jsme šifry, skládali básničky a odpovídali na všelijaké otázky. Když jsme se vrátili, debatovali jsme chvilku o možných změnách pravidel Kurfiřtů, pak jsme se najedli a rozhodli ještě si Kurfiřty zahrát. Po deseti minutách jsme si to však rozmysleli a my „menší“ jsme se odebrali do svých pokojů.

V neděli ráno jsme se jako obvykle nasnídali, načež jsme se vydali do kostela. V kostele se konal průvod a svěcení kočiček; byla totiž Květná neděle. V poledne jsme ještě připravili a snědli oběd (těstovinový salát), uklidili jsme pokoj a kuchyň a hurá domů!

Marek