Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Kronika akcí

Pololetky na lyžích 3. 2. – 6. 2. 2011

Pololetní prázdniny jsme strávili na „Matějově chatě“ v malé vesničce Babí nedaleko Trutnova. Protože nejsem z Prahy, o cestě tam toho opravdu moc nevím. Snad jen, že jeli autobusem.

My (tj. Jannatay [Žaneta], Tereza, Martin, Aiday a já) jsme dorazili do chalupy autem asi tři hodiny před příjezdem ostatních. Po osmé večer se ve dveřích do světnice objevil Matějův rozzářený obličej, který svědčil o tom, že je rád, že je on a 22 dalších lidí v suchu. :)

Začalo rozdělování postelí. V ložnici v prvním patře s původně pěti postelemi + jednou dětskou se nakonec směstnalo 14 lidí. V malém pokojíčku spali tři kluci a dole ve světnici vedoucí.

Připravila se večeře a po ní většina menších dětí šla spát. Po umytí nádobí jsme se s Žanetou snažily pochopit stolní hru „Hra o trůny“. Bohužel tak trochu marně. ;) Pochopit princip ještě nebylo tak hrozné, ale co znamená který žetonek a tak... no, to už bylo horší. ;) Po čtyřech hodinách jsme to s Žanetou vzdaly a odebraly se do postele. Mezitím přijeli autem s nákupem Eva, Verča a Šafi.

Ráno se vstávalo asi v 8 hodin. Po snídani jsme se bleskurychle připravili na cestu k autobusu, který nás, lyžaře, dopravil do Žacléře na svah. Mezitím co u nás, asi kvůli výpadku proudu, nejel vlek, běžkaři se činili. Pilně běžkovali do Trutnova. Zpátky však už tak pilní nebyli a jeli autobusem. (Lenoši!) :)

My jsme lyžovali. (Teda se o to alespoň snažili). Né, většině to šlo opravdu výborně. Nechci nikomu křivdit. :) Asi ve čtyři hodiny jsme se autobusem vrátili do chalupy. Běžkaři tam na nás už čekali. K večeři byl výborný těstovinový salát a po jídle jsme hráli různé hry (elektriku, městečko Palermo, atd…).

V sobotu jsme zase vstávali kolem osmé. Po snídani jsme postupně autem odjeli ke sjezdovce. Běžkaři se vydali do Prkenného dolu a odtamtud stoupali k Rýchorskému kříži. My jsme sjezdovali asi do 16 hodin. Do chalupy jsme se tentokrát vrátili první my. Verča připravila k večeři rizoto. Všem moc chutnalo. Po večeři už bohužel Verča, Šafi a Eva museli odjet. Dlouho do noci jsme pak hráli Activity. Rozlosovali jsme se do čtyř skupin po dvou. Zajímavé například bylo, když Koumák předváděl „hadí stopu“. Nakonec vyhrál samozřejmě Řepa (a já).

Ve čtyři ráno jsme ulehli a „krásně“ jsme se vyspali do až 7 hodin, kdy nás nemilosrdně vzbudily menší děti. Dopoledne jsme si balili věci, připravovali se na cestu a vařili oběd. K jídlu jsme měli guláš „pouze“ se 2 kg cibule. Po obědě jsme s Žanetou hrály nově naučenou karetní hru (myslím, že se jmenovala Speed), kterou jsme si velmi oblíbily.

No… a pak už byl konec.

Klára

Další ohlasy na pololetky zde. Fotky zde.