Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Hra po Praze 12. 11. 2011

V sobotu 12. listopadu se konala naše tradiční akce – Hra po Praze. Letos jsme si připomněli novodobou českou historii a vydali se po stopách hrdinů, kteří se roku 1942 postavili proti okupační moci.

Dopolední část hry se konala v Kobylisích. Děti přivítal jistý Řehoř Tuřín, který se jim svěřil, že chce otevřít muzeum zaměřené na hrdiny českého odboje za druhé světové války a pověřil je pátráním po fotografických dokumentech, které by se mohly stát součástí expozice muzea. Děti tak od různých místních postav získávaly fotografie, a při tom navštívily památná místa, jako je střelnice s památníkem obětí nacistických poprav, anebo slavná kobyliská zatáčka, která byla dějištěm atentátu na zastupujícího říšského Heydricha.

Kolem poledne se děti přesunuly na Nové Město do Resslovy ulice a společně navštívily kryptu kostela sv. Cyrila a Metoděje, která byla dějištěm poslední obrany českých výsadkářů.

Během odpolední části se děti přes různá stanoviště a postavy přesunuly na Vinohrady, kde se v parku na Gröbovce konala poslední bitva proti zlodějům, kteří ukradli cenné historické exponáty.

Fotky můžete najít tady.