Menu

Naši drazí žáci a učedníci,

nastávající bojovníci a mudrci,

 

v těchto těžkých časech přichází hodina vaší poslední zkoušky. Bohužel předčasně. Dlouho jste se na tento den připravovali. Aktivně jste cvičili své tělesné i duševní dovednosti, pilně jste studovali a trénovali. Víte jak se nepozorovaně přiblížit k protivníkovi, kdy vyrazit k útoku a kdy naopak ustoupit.

Nyní jste připraveni složit křest ohněm: nastoupit do skutečného boje po boku nás, vašich mistrů, na obranu naší otčiny proti všem nepřátelům. Žel Bohu, čas se neptá a jen neúprosně ubíhá. Vaše první ostruhy si musíte vysloužit samostatně, bez našeho vedení.

Zlo opět přišlo do naší země! Je třeba mu připomenout, že dokud budou žít sveřepí válečníci, kteří se mu budou ochotni postavit s mečem v ruce a modlitbou na rtech, není možné, aby zvítězilo. Avšak je třeba být bdělí a zadusit jej hned v zárodku, a proto není času nazbyt a je třeba, abychom vyrazili rychle a bez otálení. Temné brány na hranicích Ellady opět ožívají a my hraničáři musíme bez prodlení vyrazit a zjednat nápravu, než se houfy démonů opět vyhrnou na tento svět. Zvládneme to. Zvládneme, ale vás potřebujeme pro jinýúkol.

Jako by neměl náš milovaný král dostatek svých potíží, přišel dnes dopis od císaře Říše Slunce. Ze západu byla nedávno napadena nájezdnickou hordou chána Batúa, zrovna v době, kdy v lesích Říše začal řádit jakýsi démon, a této slabosti využila i královna Sarika, která je s Říší v neustávající válce, a opět začala útočit. Jako by toho nebylo málo, z moře začali pořádat nájezdy piráti kapitána Edwarda Kenwaye. Císař se obrátil na svého posledního souseda sultána Murada s žádostí o pomoc, ale i ten se rozhodl využít slabosti Říše a místo pomoci se také pokouší urvat svůj díl a na svého souseda se obořil se zbrojnou mocí.

Císař je tedy napaden z pěti stran. Jeho posledním spojencem je náš ctěný král, jeho dávný přítel. Je rytířskou povinností pomoci příteli v nouzi, ale jak už jsme psali, nás je třeba zde. Vaší závěrečnou zkouškou tedy bude boj proti skutečnému nepříteli. Vaše loď odplouvá 2. 8. z Roztyl ve 14:30. Převeze Vás přímo do Říše Slunce. Vůbec nás netěší, že je třeba, abyste tak brzy nastoupili do skutečného boje, ale věříme, že jste připraveni dobře a že svůj výcvik na bitevním poli zúročíte.
Braňte Říši Slunce, jak dlouho jen bude třeba. My se pokusíme zažehnat nebezpečí a přispěchat Vám na pomoc.

Vaši Přátelé