Král před branami

Deník

Nové fotky v galerii

Do galerie přibyly nové fotky!

Výlet

Na táboře se sice všem líbí a táborová hra je napínavá a zábavná, ale občas člověk přeci jen zatouží se zase podívat do civilizace a utratit kapesné od rodičů. Protože jsme na Olšině letos byli už počtvrté a zajímavá místa v nejbližším okolí jsme už navštívili v uplynulých letech, padla tento rok volba na město Volary.

Číst dál...

Den osmý – Pátrání po vrahovi

V sobotu dopoledne naše malé kytičky, velrybky, ptáčci a další drobná zvířena usoudili, že poražení maršála byla taková pěkná tečka za jejich týdenním úsilím a že je na čase vydat se domů. Když si pobrali všechny své svršky i spodky… dobře, tedy alespoň větší část svých svršků a spodků, vydali se na nedaleké nádraží. A věřte nevěřte, právě tam se krátce před příjezdem vlaku zjevil sám pan král, byl samý úsměv a velice jim děkoval za veškerou pomoc. A tak kytičky odjely v bláhové naději, že mír a blaho Ocúnie jsou na dosah ruky.

Číst dál...

Den sedmý - maršál poražen

V pátek nadešel čas rozhodujícího střetnutí s maršálem Vratislavem, který už odhalil, že děti pracují proti němu, a byl rozhodnut porazit je v otevřeném boji. Bojová síla však nebyla vše, neboť v případě bitvy byl maršál připraven vyvolat Dávné, což by znamenalo katastrofu.

Číst dál...

Den šestý - Pátrání po Dávných

Poté, co děti dostaly do svého držení již tři svitky Dávných, začalo být jisté, že je třeba získat i další podobné. Proto se ve čtvrtek dopoledne vydaly na radu stavitele Mordechaje a zbrojmistra Segeva do blízkosti jejich obydlí, kde se usídlily jisté příšery, které tyto svitky měly ve svém držení. Poté, co svitky úspěšně našly, odpoledne se cvičily v boji a pomáhaly Síti patronů v její snaze zastavit maršála.

Číst dál...

Den pátý - Po setkání s králem

Dopoledne si oddíly vyráběly své vlajky a erby, jak jim to král Anteportas nařídil předchozí večer. Mezitím došlo v táboře a okolí k několika podivným věcem, například z ničeho nic se objevily kobylky a žáby. Jen ti nejmoudřejší si dali dohromady, že podobná znamení, byla popsaná v prastarých svitcích jako předzvěst příchodu Dávných.

Číst dál...

Den čtvrtý - Poprvé za hradbami

Další den se děti vydaly do posud zapovězených částí lesa - za hranice hlavního města - aby zjistily, zač je maršálova míru loket. Dopoledne se setkaly s utlačovanými vesničany, kterým Maršálovi lidé sebrali jejich statky, pokoušeli se je naverbovat do svých řad a dokonce jim neumožňovali číst necenzurované knihy. Děti neváhaly a vypomohly vesničanům v jejich trápení.

Číst dál...

Den třetí - Stavba škol

V pondělí ráno děti opět navštívil maršál Vratislav, který přikázal větším a středním dětem poté, co včera postavily lazarety, stavět školy. Ke stavbě škol však bylo třeba sestrojit nosítka na přenášení stavebních materiálů, která bylo nutno stavět podle přesných nákresů. Nejmenší děti mezitím navštívila kreslířka, která jim oznámila, že přesně takové plánky nosítek má a za pomoc jim je předá. Avšak nejmenší děti je nechtěly starším dát jen tak zadarmo a starší zas neměly co jim nabídnout. Toto dilema vyřešil principál cirkusu Šupito, který na konci ranního nástupu přišel do tábora a pozval nejmenší děti do svého cirkusu na odpoledne. V cirkusu totiž je potřeba platit stříbrnými šiškami, které se tedy starší děti ihned vydaly hledat.

Číst dál...

První fotky z tábora

První fotky z tábora naleznete zde.

Den druhý - Stavba lazaretů

Druhý den začal obhlídkou hranic města a seznamováním se s místními obyvateli. Odpoledne je vrchní ranhojička království vyzvala k prvnímu kroku ke zvelebení země - výstavbě nových lazaretů.

Číst dál...

První den tábora

Když děti přijely do hlavního města království Ocúnie, kam je povolal král Anteportas, dozvěděly se, že král se zranil na lovu. Místo něj je totiž přivítal jeho maršál, který do králova uzdravení vzal vládu země do svých rukou, a přidělil jednotlivým oddílům jména.

Číst dál...

Tábor začíná!

Již jen pár hodin a odjíždíme!

Spuštěny táborové stránky

Tak se nám to už blíží...