Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Aktivity přes rok

Kromě letních táborů se naše občanské sdružení zabývá i kontinuální celoroční činností s dětmi a mládeží. Za dlouhou dobu, co tábory pořádáme, jsme totiž zjistili, že čím více se s dětmi vídáme a čím více se vídají ony navzájem, tím jsou pak jejich (i naše) zážitky z unikátního integračního tábora tábora silnější.

Vystřídali jsme již mnoho modelů a typů celoročního „setkávání se“ – snažíme se totiž dětem nevnucovat nějaké zaběhlé stereotypy, ale vycházet vstříc jejich potřebám, možnostem, zájmům a věku (který výše zmíněné dost ovlivňuje :-) ).

V současné době se tedy naše aktivity s pražskými dětmi dají rozdělit a charakterizovat takto:

Víkendové akce (většinou mimo Prahu)

Přibližně jednou za měsíc se společně o víkendu vypravíme na výlet do přírody nebo na nějaké zajímavé místo v okolí Prahy. Některé výlety jsou jednodenní, jindy jedeme na celý víkend, někdy i na delší dobu.

Již klasickými, a nebojíme se použít termínu „legendárními“, vícedenními akcemi jsou Campamentí PODZIMKY, POLOLETKY a HRA PO PRAZE.

Vzhledem k velkému věkovému rozptylu dětí, se kterými pracujeme, připravujeme i akce vyhrazené pro určitou věkovou kategorii, například PUŤÁKY pro skoro-dospěláky a naopak SEZNAMOVACÍ VÍKEND pro naše „maloušky“.

Základní výbava na vícedenní výpravy
(platí pro všechny a bez výjimky):
  • spacák, karimatka, dobrý batoh, pevná obuv
  • deset housek nebo chleba, láhev pití, tabulka čokolády, 10 dkg salámu, 10 dkg sýra, polévka v pytlíku, svačina na cestu + další dle individuálních instrukcí

O konkrétních plánovaných akcích se dozvíte z našeho kalendáře (viz levý sloupec)

Reportáže a fotky z proběhlých akcí najdete v Kronice akcí.

Další aktivity:

Herní večer

Herní odpoledne

Milujeme deskové hry a nestydíme se za to! Když je čas, sejdeme se všichni – nezávisle na věku – a hrajeme často až do noci.

Filmové večery

Přibližně jednou za měsíc promítáme zajímavý film s komentářem filmového nadšence a znalce Patrika.

Dramatický kroužek

Děti se učí dramatickým, pohybovým i řečovým dovednostem a práci ve skupině. Vyvrcholením roku je společně nacvičené dramatické představení, které následně hrajeme před rodiči a kamarády. Více informací naleznete zde.