Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Kronika akcí

Vánoční besídka 22.12. 2004

22. prosince se uskutečnila, stejně jako v předchozích letech, Vánoční besídka, tradičně spojená s vystoupením našeho dramatického kroužku. Letos se konala v prostorách farnosti svatého Václava na Náměstí 14. října. Začátek byl stanoven na 18 hodin, ale už okolo půl šesté se objevili první rodiče, dychtící po shlédnutí generální zkoušky představení s názvem Zvířátka u jesliček. Samozřejmě jim bylo taktně naznačeno, že je nevhodné chodit takto brzy a narušovat soustředěnost dětských herců, z nichž mnozí stáli na prknech, která znamenají svět, poprvé. Ti z nás, kteří nenacvičovali představení, zdobili stromeček, připravovali dárky, cukroví a čaj. V 18 hodin už byla místnost zcela zaplněná, takže Petr se ujal slova a všechny přivítal. Krátce vysvětlil, co se všechno bude dít, a pak už byl čas pro členy dramaťáku, aby se pochlubili tím, co se naučili. Navzdory všem očekáváním těch zkušenějších a těch, co si o sobě myslí, že jsou zkušenější, sklidilo vystoupení ohromný úspěch a diváci rádi dětem odpustili několik drobnějších přeřeků a záseků.
Následovala avizovaná soutěž vanilkových rohlíčků. Do soutěže se přihlásilo obrovské množství účastníků (tuším že snad čtrnáct), takže rozhodčí komise měla co dělat s ochutnávkou všech vzorků. Ostatní se zatím tvářili, že se baví mezi sebou, ale ve vzduchu bylo přesto velké napětí – každý v duchu tipoval, zda vyhraje nebo zda alespoň vyhraje nějaký jeho favorit (příbuzný, nejbližší kamarád a podobně). Nakonec Petr požádal o ticho a na faře by bylo slyšet upadnout špendlík.
„Takže začneme od konce. Na třetím místě se umístily vanilkové rohlíčky Němcových.“ Matěj si převzal hodnotnou cenu (rohlíky) a Petr pokračoval: „Potom bylo těžké určit druhé a první místo, takže nakonec první až druhé místo získávají vanilkové rohlíčky Pušových a… paní Hoffmannové.“ Sálem okamžitě proběhly pochybnosti o regulérnosti soutěže, čemuž Petr nezabránil ani tím, že nakonec rezignoval na první místo, díky čemuž Tereza získala 1. cenu - dort, spokojil se s místem druhým a dokonce svou cenu (zmrzlina) věnoval Kristýně. Nezapomněl zdůraznit, že všechny rohlíčky byly vynikající, ale některé prostě byly o něco lepší, a hlavně všechny požádat, aby na soutěž nezanevřeli a příští rok se opět zúčastnili.
Pak už nebyl stanoven žádný pevný program, všichni se bavili o všem možném a postupně se loučili, obdarovaní malým dárečkem a citátem z Písma svatého. Mnozí v duchu uvažujíce o tom, jak své vanilkové rohlíčky vylepšit, aby s nimi napřesrok zvítězili.

Martin Koumák