Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Vánoční besídka 19.12.2007

Účastníci besídky se začali scházet v 17 hodin. Bětka ještě dostrojovala stromek a výsledek byl opravdu nádherný, i když špička trochu ujížděla do strany.

Rozsvícené svíčky a všelijaké cukroví na stolech navozovaly atmosféru blížících se Vánoc. Hosté se chovali velice pohodově, tu a tam ochutnávali, konverzovali a smáli se. V rohu si Petra kreslila s malými dětmi.
Asi po půl hodině si Myška zjednala klid a do ticha přednesla návrh jít hledat betlémskou hvězdu. Děti se oblékly a vyrazily ven. Těm, kteří zůstali uvnitř, rozdala Anita papírky se jmény postav živého betléma. Jakmile byla scéna připravena, zhaslo se a místnost zůstala osvětlena pouze mihotavým světlem svíček.
Zanedlouho se vrátila skupina zvenčí. Před dětmi kráčela betlémská hvězda, nesená Matějem. (Užasla jsem, jak vtipně a netradičně lze pro takové účely využít smetáku). Scéna živého betléma, doprovázená Veroničinou hrou na kytaru a zpěvem koled, příchozí opravdu zaujala.
Potom už nastala oficiální konzumace přineseného cukroví a komise vyhodnotila soutěžní vanilkové rohlíčky. Výjimečně se letos neumístily rohlíčky Petrovy maminky, přestože byly pro nezmanipulovatelnost dodány do soutěže inkognito v neoznačené krabici. Místo toho zvítězily rohlíčky, které přinesla Daniela.
I když se poté někteří hosté začali rozcházet, zábava ještě dlouho pokračovala. Myslím, že s letošní vánoční besídkou mohou být všichni spokojeni.

paní Koumáková

fotky zde