Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Kronika akcí

ZICHOVEC STAGE 2008

Žíchovec 30.3.2008 – Ve dnech 28. - 30. března 2008 se uskutečnila věc, která snad konečně trošku rozhýbe stojaté vody českého šoubyznysu. Nedávno vzniklá produkční společnost Žíchovec Stage se totiž rozhodla porozhlédnout se při hledání nových pěveckých a tanečních talentů v odlehlejších jihočeských krajinách. Prohlédněte si fotografie.

Všichni víme, že děti v Žíchovci při každé naší návštěvě s nadšením předvádějí co všechno umí: tančí, zpívají, čtou básně, dělají beatbox a breakdance, prostě vše na co si jen vzpomenete … Jejich talentu si nebylo možno nepovšimnout a tak výše zmíněná produkční společnost vyslala tři auta plná lidí, kteří byli odhodláni připravit děti na jejich uměleckou kariéru. V pátek pozdě v noci proto ke škole v Žíchovci dorazili Petr Hoffmann, zvaný Hofík, Líza, Vítek, Franta, Renata, Andrej, Lucinka, Veronika, Kuba a Melánie a zřídili zde svůj „hlavní stan“. Ještě během noci vylepili v blízkém okolí plakáty (X-Faktor, Street Dance, Sestry v akci), které lákaly na skvělou zábavu a neobyčejný zážitek. A pak už hajdy na kutě.

Ráno v deset hodin se všechny děti i celý tým shromáždili v jídelně. Hofík se ujal slova a vysvětlil, že děti čekají celkem tři možnosti, jak dobýt prkna, která znamenají svět: soutěž X Faktor, Street Dance a Sestry v akci. První soutěž snad není nutno představovat, takže dodejme že Street Dance je příležitost jak, si pod vedením odborníků zlepšovat své taneční umění a Sestry v akci zase zábavnou formou učí děti písničky lehce duchovního charakteru a poté si je s nimi zazpívají na mši.

Do castingu na X Faktor se přihlásilo celkem jedenáct soutěžících. Z nich odborná porota vybrala po dlouhém a složitém dohadování čtyři nejlepší. Ti se pak odebrali do zkušebny připravovat svá finálová vystoupení. Čekala na ně profesionální kapela ve složení Andrej ( kytara), Franta (bicí), Vítek (baskytara) a Vlasta (klávesy). Ti se soutěžícími nacvičovali celý den jejich oblíbené písně, pilovali všechny detaily a vymýšleli aranže.

Velká skupina účastníků se rozhodla, že zasvětí svůj den tancování, takže nakonec vznikly dvě taneční skupiny – ti starší tancovali s Melánií, mladší s Renatou. Z různých místností se tedy celý den ozývala drsná hip-hopová muzika a povely typu „máchněte tou rukou pořádně“ nebo „zakruťte se trošku víc“ :-)

Sestry v akci (které ale vlastně nejsou jen sestry, ale i bratři, protože k nim kromě Lízy a Veroniky patří ještě Petr) se vydali s dětmi do Prachatic domlouvat své zítřejší angažmá na mši v místním kostele. Po obědě se vrhli na nácvik písní. S malou vokální skupinou nacvičili dvě písničky včetně rytmického doprovodu. Po několika hodinách se všichni domluvili, že další zkoušku odloží na večer.

Odpolední finálové vystoupení se začalo pomalu přibližovat, taneční skupiny vypilovávaly poslední části svých choreografií, zpěváci zkoušeli nejtěžší pasáže písní a kapela se stěhovala ze zkušebny do jídelny, kde mělo v 17 hodin vše vypuknout.

Jako první se představily Maruška a Romana s písní Pašo Paňori, druzí byli Románek s Ivanem a jejich Duj duj duj duj dešuduj. Obě vystoupení strhla publikum a sklidila velký potlesk. Pak přišel zajímavý kousek, ve kterém spojili své umy čtyři vynikající beatboxeři Martin, David, Péťa a Erik. Ti dostali diváky pořádně do varu a na závěr přišlo trio Zlatka, Hanka a Simona s procítěně zazpívanou písní Spomal od skupiny Peha.Pokračovalo se tancem - nejprve vystoupily Colours s choreografií, jež dala vyniknout přednostem všech zúčastněných. Po ní přišla skupina, která sice nemá oficiálně jméno, ale v zasvěcených kruzích se jí říká Melániini Votroci. Obě vystoupení vyvolala vlnu nadšení, následovalo několik tanečních bonusů a nakonec tančila doslova celá jídelna.

Po dech beroucím finálovém večeru následoval odpočinek a večeře. Bohužel pro totální vyčerpání a nedostatek času se již nemohla uskutečnit večerní zkouška Sester (a bratrů) v akci a nedělní zpívaní na mši muselo být následně zrušeno. To ale nemohlo nic změnit báječném pocitu ze dne, který byl naplněn dětmi a jejich snahou zdokonalit se ve věcech, které je baví.

Nedělní dopoledne se neslo v duchu hraní stolního fotbálku, válení se na sluníčku a také v napjatém očekávání výsledků celé soutěže. Ta nakonec dopadla takto: na prvním místě se díky naprosto stejnému počtu hlasů diváků umístily Beatbox a holky, které zpívaly Spomaľ. Skvěle dopadli také Melániini Votroci nebo nadějné mladé duo Románek s Ivánkem. A po předání malé odměny a klasickém, velkém a dlouhém loučení nakonec všechna auta i s jejich posádkou odjela zpět do Prahy …

Napsala Verunka J.