Kalendář akcí


Facebook


Kronika akcí

Fotbalový turnaj a oslavy dne rodin v Kobylisích 16. 5. 2009

Náhodný večerní chodec by na té dodávce zaparkované poblíž Kobyliského náměstí pravděpodobně neshledal nic zajímavého. Stěží by uhodl, koho a za jakým účelem přivezla do Prahy. Osádka vozidla – šest nadšených fotbalistů a strejda Vlasta – se tou dobou již ukládala ke spánku v nedalekém salesiánském centru.

Zmínění fotbalisté (Erik, Petr, Ivan, Martin, Pavel a Petr) nastoupili v sobotu ráno k turnaji, mohutně podporováni svými fanoušky, totiž Lízou, Vítkem, Veronikou, Kubou, Honzou, Michalem, Davidem a mnou. Přestože v silné konkurenci padaly góly spíše do „naší“ branky, na klucích bylo vidět, že si užívají každý zápas, takže i když nakonec nepostoupili ze skupiny do čtvrtfinále, neztratili své sportovní nadšení.

Čekání na Petra, Luďu a oběd, který měli přivézt, jsme vyplnili hraním fotbálku a stolního tenisu. Naštěstí se mi u „kalča“ vždycky podařilo utvořit dvojici s nějakým ostříleným hráčem, takže jsem navzdory svým váhavým výkonům nikdy nemusel podlézat stůl.

Odpoledne pořádalo Salesiánské hnutí mládeže oslavy dne rodin a dětského dne, na které se kromě účastníků fotbalového turnaje přišly podívat i rodiny s dětmi ze širokého okolí. Nejvíce pozornosti se dostalo policejnímu stánku, kde si každý mohl vyzkoušet, jak se míří se samopalem Hekler&Koch nebo že ránu pendrekem přes chránič trupu skoro ani neucítíte. Zatímco odvážnější návštěvníci čekali ve frontě na lanovou dráhu, milovníci přírody se mohli kochat pohledem na želvu, sovu, káně, pakobylky, hady a pavouky. Aby nikdo neodešel s prázdnou, byly oslavy zakončeny losováním tomboly.

Sportovně-zábavná sobota v salesiánském centru se vydařila, ani počasí nás nezklamalo a doufám, že se můžeme těšit na další podobnou akci.

O.K.
Vlastovy fotky zde, salesiánské fotky zde