Kalendář akcí

srpen

4 - 17 Tábor

Facebook


Kronika akcí

Pololetky na lyžích 2. – 5. 2. 2012

Aby byla trochu změna, zvolili jsme po dvou letech v Babí letos pro pololetky faru ve Dvoře Králové nad Labem. Možná se divíte, proč zrovna tam, když to není žádné horské město, kde by byla sjezdovka za humny. Do Krkonoš to ale odtamtud není nijak přehnaně daleko, ale dvůr je pěkné město, mají tam luxusní faru a hlavně tam bydlí několik našich kamarádů, kteří nám pobyt zpříjemnili krásným pohoštěním.

Doprava na sjezdovku byla o něco dobrodružnější; cestovali jsme linkovými autobusy, ve kterých jsme se setkali s celou škálou reakcí řidičů, a pak od zastávky autobusu ještě kus cesty na sjezdovku (v Mladých Bukách), ale lyžovalo se dobře, lidí na sjezdovce nebylo moc a i běžkařská skupina si svůj výlet také užila.

Zdaleka nejnepříjemnějším problémem byl třeskutý mráz, kvůli kterému nakonec i někteří odřekli účast. I tak jsme ale všechno zvládli.

Kromě fary nám místní i s výkladem ukázali také věž kostela, kde byl nalezen Rukopis královédvorský, ve věžní místnosti je malá historická expozice a z ochozu je vidět celé město jako na dlani.

Snad budeme mít někdy příležitost zajet do Dvora za příznivějšího počasí a náležitě si prohlédnout město i okolí. (Mimochodem, kdysi dávno, před šesti lety, jsme už ve Dvoře byli, ale jen na jednodenním výletě, směřovaném do ZOO)

Prohlédněte si také fotogalerii!